İran asıllı Amerikalı tasarımcı Ferris Rezvani tarafından kurulan Rezvani Motors markası, coachbuilding olayını çağımızda en iyi yansıtan üreticiler arasında yer alıyor. Kaliforniya merkezli Rezvani Motors, Beast ve Tank modelleriyle özellikle Hollywood ve eğlence sektöründe kendine özel bir yer edindi.

Rezvani son yeniliğinde yine sıra dışı bir ürün ortaya koyarken bu sefer karşımızda üç dingilli bir pick-up var. Hercules 6×6 adını taşıyan altı tekerlekten çekişli kamyonet için Rezvani “The God of All Trucks” sloganını uygun görmüş. Dışarıdan bakıldığında kendine has ve sert bir tasarım sunan Hercules 6×6’nın altyapısı Jeep Gladiator’dan alınmış. İlk ve son aksı arasındaki mesafe 4,45 metre olan kamyonetin toplam uzunluğuysa 6,20 metre. 2,01 metrelik yükseklik ve 2,29 metrelik genişlik değerleri sunan Rezvani Hercules 6×6’da iniş-binişleri kolaylaştırmak için araç tabanında tamamen gizlenen hareketli bir basamak kullanılmış.

Temelde dört motor seçeneği sunulan Hercules 6×6’da baz versiyonları 3,6 lt 289 HP’lik benzinli V6 ile 3,0 lt 264 HP’lik dizel V6 oluşturuyor. Daha fazlasını isteyenler için 6,4 lt’lik meşhur HEMI V8 507 HP’lik haliyle sunulurken en fazlasını isteyenler için çılgın bir güç ünitesi de var. Dodge Challenger SRT Demon’un V8’inin 6,2 lt’lik silindir hacmini 7,0 lt’ye çıkartan Rezvani bu esnada pistonlar, eksantrik mili ve krankı da değiştirirken kompresör desteğiyle elde edilen güç ve tork sırasıyla 1318 HP ve 1341 Nm’den fazla olarak açıklanıyor.

En güçlü motoru sadece Ram 1500 TRX’ten alınan 8 kademeli otomatik şanzımanla sunan Rezvani, diğer motorlardaysa otomatiğin yanında 6 ileri manuel şanzıman seçeneği de sunuyor. Araçtaki çekiş sistemi kullanım koşullarına göre 6×2, 6×4 ve 6×6 aktarmaya olanak tanıyor. Fox Racing tarafından geliştirilen süspansiyon sistemi arazi yeteneğini arttırıyor.

Standart versiyonların dışında Rezvani Hercules 6×6’yı askeri versiyon olarak da tercih etmek mümkün. Bu versiyonda kevlar zırh, kurşun geçirmez camlar, patlamaz lastikler, kendi kendini onaran yakıt deposu, patlamaya dayanıklı taban ve elektromanyetik saldırılara dayanıklılık gibi özellikler mevcut.

Amerika başlangıç fiyatı 225.000 dolar olarak belirlenirken askeri versiyon 325.000 dolardan başlıyor. 6,4 lt’lik HEMI V8 için 40.000 dolar fark talep edilirken 7,0 lt’lik çılgın V8 için istenen fark tam 249.000 dolar.