Hyundai, Kore dışındaki pazarlarda Azera adıyla satılan amiral gemisi Grandeur’ün yedinci neslini tanıttı. Yeni Grandeur’ün cesur tasarımı, markanın diğer modellerinde izleyeceği yol haritasını da gözler önüne seriyor. Bu anlamda Avrupa ve Amerika pazarları için de önemli bir rol oynayan Grandeur, Hyundai markasının geleceği için son derece önemli bir rol oynuyor.

İlk kez 1986’da tanıtılan ve o tarihten bu yana Hyundai’nin üst düzey sedanı olarak bilinen Grandeur’ün yedinci nesli , modelin mirasını devam ettirerek, yenilikçi tasarım ipuçları ve yüksek teknoloji ayrıntılarıyla da dikkat çekiyor. Yeni Grandeur’ün dış dizaynı, önceki modellerden ilham alıyor ve Hyundai’nin geçmişini yansıtmak için yatay bir tasarım felsefesini uyguluyor ve aynı zamanda markanın diğer modellerinde uygulayacağı tasarım çizgilerini ve hatlarını da paylaşmış oluyor. Modelin en belirgin yönlerinden biri, geniş hacmi ve birinci sınıf stil özellikleri. İç ve dış tasarımı dengeleyen oranlar, otomobilin yenilikçi aydınlatma sistemiyle entegre olarak ortaya son derece etkileyici ve özel bir görünüme sahip sedan otomobil çıkmış oluyor.

Modelin geniş duruşunu vurgulayan ve parametrik ızgarasıyla uyumlu olan ve benzeri STARIA modelinde de karşımıza çıkan yatay aydınlatma, Grandeur’de daha şık ve daha elit bir şekilde hazırlanmış. Yeni nesil arka aydınlatmalar da otomobilin kendine has detayları arasında yer alıyor.

Direksiyon simidi birinci nesil Grandeur’ün tek kollu tasarımından ilham almış ve sürücüye daha optimize bir düzen sağlamak için tüm kontroller buraya entegre edilmiş. Vites topuzu direksiyona taşınarak konsol alanı ve diğer bölmeler için daha fazla alan elde edilmiş. Şık tasarımlı bir iç mekan için Hyundai tasarımcıları farkındalık ve zarafet sağlamak için geleneksel Kore kapitone ahşabı kullanmış. Sedan otomobilin iç mekanı sürdürülebilir malzemelerle dolu. Eko-işlem görmüş Napa derisinin yanı sıra çeşitli temas noktalarına uygulanan hijyenik, anti bakteriyel deriler de var.

Teknik özellikleri şimdilik açıklanmayan otomobil bu haliyle Kore pazarına yönelik yerel bir model olsa da Grandeur’de gördüğümüz pek çok detayı küresel Hyundai modellerinde de görmeyi bekliyoruz.