Audi’nin en küçük SUV ve aynı zamanda da performans modeli olan SQ2 makyajlı nesliyle tanıtıldı. Q2’ye geçtiğimiz aylarda yapılan küçük görsel dokunuşları yansıtan otomobilde yenilenen ön ızgara ve farlardaki yeni LED ışık imzası sanılandan daha büyük bir etki yaratırken artık tam LED farlar standart donanımda ve LED Matrix far opsiyonu da var. Arka bölümde de tamponla birlikte artık standart olarak LED’li olarak gelen stoplarda da ışık deseni değişmiş.

İç mekandaki değişiklikler yeni multimedya sistemi, direksiyon simidi ve gösterge tablosuyla sınırlıyken döşemeler de dekorlar da yeni renk seçenekleriyle tazelik sunmaya çalışıyor. Donanım özellikleri de iyileştirilen SQ2’de standart olarak pre sense önleyici güvenlik sistemi standart olarak sunulurken adaptif sürüş asistanı da var.

Motor kaputunun altındaki 2,0 lt’lik benzinli turbo motor makyaj öncesinde de olduğu gibi 300 HP güç ve 400 Nm tork üretiyor. 7 kademeli çift kavramalı S tronic otomatik şanzıman, motorun ürettiği gücü quattro 4×4 sistemi üzerinden dört tekerleğe aktarıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlayan otomobilin maksimum hızı 250 km/s’de limitli. Makyajlı Audi SQ2, 2021 başında Avrupa’da satışa sunulacak.