Küçük SUV sınıfında Nissan Juke haklı olarak çok önemli bir yere sahip. 2009 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan sıra dışı tasarımlı Qazana konseptini neredeyse hiç değişmeden seri üretime taşıyan Juke, uzun yıllar boyunca sınıfının en çok talep gören modeli oldu.

2019’un son çeyreğinde tanıtılan yeni Nissan Juke da selefinin ana tasarımına sadık kaldı. 1 yılı aşkın bir gecikmeyle Türkiye pazarındaki yerini alan yeni Nissan Juke’ta 1,0 lt 115 HP’lik 3 silindirli benzinli motor görev yapıyor. 6 ileri manuel ve 7 kademeli çift kavramalı otomatik şanzıman seçeneklerini sunan Nissan Juke’un tasarımında özellikle ön bölüm birinci nesille yakın tutulurken arka bölümünde daha geleneksel stoplar kullanılmış.

4210 mm uzunluğundaki yeni Nissan Juke’un genişliği 1800 mm ve yüksekliği de 1595 mm. 2636 mm’lik aks mesafesi sunan yeni Nissan Juke’un bagaj hacmi lastik tamir kitiyle birlikte 422-1305 litre arasında değişiyor.

En dikkat çekici değişimin yaşandığı yer diyebileceğimiz kokpit birinci nesille karşılaştırıldığında çok daha kaliteli ve sınıf atlamış gibi görünüyor. Sportifliği ön planda tutan kokpitte yine yüksek bir vites konsolu kullanılırken multimedya ekranı artık kokpite gömülü değil, en üst kısımda yükseliyor.

115 HP güç ve 200 Nm tork üreten 1,0 lt’lik 3 silindirli direkt enjeksiyonlu benzinli turbo motor, yeni Nissan Juke’u 180 km/s maksimum hıza ulaştırırken 0-100 km/s hızlanması manuel şanzıman ile 10,7 saniye, otomatik şanzıman ile 11,8 saniye sürüyor. Ortalama yakıt tüketimi manuel şanzımanda 5,1 lt/100 km otomatik şanzımanda ise 5,2 lt/100 km.

Birinci nesilde kişiselleştirme seçenekleri açısından cömert bir model olan Nissan Juke, ikinci neslinde de bu özelliği koruyor. İç mekanda siyah, turuncu ve beyaz temaları sunulurken karoserde de çift renk seçenekleri mevcut.

Dört donanım versiyonu ile satışa sunulan yeni Nissan Juke’ta manuel şanzıman sadece baz versiyonda sunuluyor.