Ana Sayfa YENİLİKLER Yeni Hyundai Elantra

Yeni Hyundai Elantra

Hyundai’nin 1990 yılında üretimine başlanan ve bugüne kadar dünya genelinde 13,8 milyon adetten fazla satılan Elantra modeli, yedinci nesliyle karşımıza çıkıyor. Tamamen yeni bir platform üzerinde geliştirilen Elantra’nın uzunluğu önceki nesline göre 5,5 cm attırıldı. Önceki nesline göre daha geniş ve alçak bir model olan yeni Elantra’da Hyundai’nin yeni Parametrik Tasarım Felsefesi sergileniyor. Yatay hatlara sahip geniş ve büyük ızgara, farlar ve stoplara sahip olan Elantra’da coupe hissi veren eğimli tavanı da aracın sportifliğini arttırıyor.

Artan dingil mesafesiyle birlikte iç mekanda daha fazla iç hacim sunduğu belirtilen Elantra’nın yatay çizgilere sahip kokpitte 10,25 inç’lik LED dijital gösterge ve multimedya ekranı yer alıyor. Kablosuz şarj özelliği olan araçta isteğe bağlı olarak akıllı telefon bağlantılı dijital anahtar sistemi sunuyor. Ancak aracı sahibi dışındaki kişiler kullanacaksa normal anahtar da var.

İlk kez hibrit olan Elantra’da 1,6 litre hacminde, Atkinson çevrimine sahip 4 silindirli direkt püskürtmeli (GDI) benzinli motor ile 32 kW’lik elektrikli motor birlikte görev yapıyor. Toplamda 139 HP sistem gücü sunan hibrit Elantra’da 6 ileri çift kavramalı şanzıman yer alıyor. Elantra’nın 147 HP’lik 2,0 litre hacminde benzin motor seçeneği ise özellikle Amerika pazarına hitap edecek. Ayrıca Elantra’da Hyundai’nin SmartSense güvenlik sistemleri de görev yapıyor.

Yeni Elantra, yılın son çeyreğinde Hyundai’nin Güney Kore’deki Ulsan ve Amerika’daki Alabama tesislerinde üretilmeye başlanacak ve ardından 2021’in ilk yarısında Türkiye’de de satışa sunulacak.

Önceki İçerikYeni Audi A3 Sedan
Sonraki İçerikToyota Yaris SUV Oldu