Kompakt MPV sınıfındaki ender modeller arasında yer alan BMW 2 Serisi Active Tourer yeni nesliyle Türkiye’de siparişe açıldı. Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer, 170 HP güç ve 280 Nm tork sunan 1.5 litrelik benzinli motora sahip 220i Active Tourer versiyonuyla ön siparişe açılırken otomobil Luxury Line ve M Sport tasarım paketleriyle sipariş edilebilecek.

Geniş ve sekizgen biçimli Böbrek Izgaraları, keskin çizgilere sahip LED farları, gövdeye entegre edilen kapı kolları, düz A sütunu ve uzatılan yan cam grafiği yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’da dikkat çeken tasarım detayları arasında yer alıyor. Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’ın önceki nesline göre yapılan iyileştirmelerle sürtünme katsayısı 0.26 Cd seviyelerine düşürülmüş.  Geliştirilen omuz çizgileri, ince LED aydınlatma üniteleri ve arka difüzöre entegre edilen egzozlar ise Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’ın arka bölümüne kaslı bir görünüm kazandırıyor.

Kabin geometrisi ve iç tasarımın detaylarında BMW’nin teknolojik amiral gemisi modeli BMW iX’ten alınan ilham kendisini fazlasıyla hissettiriyor. İnce gösterge paneli, BMW Kavisli Ekran (Curved Screen) ve azalan düğmeler buna örnek. Kol dayamanın önünde yer alan cömert eşya gözünde hem akıllı telefon hem de termos gibi günlük hayatı kolaylaştıran eşyalar için geniş bir kullanım alanı sunuluyor. Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer, yolcularına selefine göre çok daha konforlu bir uzun mesafe yolculuğuna da olanak sağlıyor. Elektrikli olarak ayarlanabilen sürücü koltuğu aynı zamanda hafıza fonksiyonunu da kullanıcısına sunuyor. Ayrıca sportif tasarıma sahip olan bu koltukların opsiyonel olarak masaj özelliği de bulunuyor. Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer, 13 santimetreye kadar öne kayabilen arka koltukları ve 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuk sırtlıkları sayesinde kullanıcılar için çok amaçlı bir yük bölmesi haline geliyor. Bu doğrultuda bagaj hacmi 1405 litreye ulaşabiliyor. Otomobilde standart olarak sunulan özellikler arasında BMW Live Cockpit Professional, BMW Head Up Display, Akıllı Telefon Arayüzü, Sürüş Asistanı, Adaptif LED Farlar, Park Asistanı ve Panoramik Cam Tavan yer alıyor. Ayrıca, Kablosuz Şarj Haznesi, Konfor Erişim Sistemi ve Park Asistanı Plus da opsiyonel olarak sunulan donanımlar arasında. 

Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’in Mild Hybrid (hafif hibrit) teknolojisi ile frenleme veya sürüş esnasında otomobilin kinetik enerjisi elektriğe dönüştürülerek bataryada depolanabiliyor. Bu güç, otomobilin elektrik sistemlerinde kullanılarak motorun performans ve verimliliğini arttırıyor. Böylelikle daha düşük emisyon ve yakıt tüketimi elde edilirken ek olarak 19 HP güç ve 55 Nm’lik tork sağlanıyor.