TASARIM

Toyota’nın özellikle Amerika pazarında çok popüler olan temsilcisi Camry, Avrupa pazarı için makyajlı haliyle tanıtıldı. Daha önceki nesillerinde orta üst sınıf bir model olarak konumlandırılan ancak Avensis’in üretimden kalkmasıyla güncel neslinde hem orta sınıfa hem de orta üst sınıfa hitap edecek şekilde geliştirilen hybrid sedanda yapılan değişiklikleri fark etmek için çok dikkatli bakmak gerekiyor. Ön tampondaki hava girişinin şekli değiştirilirken tamponun iki yanındaki yeni dekorlar otomobilin genişliğine vurgu yapmak adına belirgin hale getirilmiş. Arka bölümde stopların tasarımı korunsa da LED ışık imzası güncellenmiş.

KABİN

Değişimin en çok fark edildiği yer olan iç mekanda kokpitte daha önce gömülü olan multimedya ekranının yerine kokpitin üst kısmında çıkıntılı tarzda yeni bir 9 inçlik ekrana yer verilmiş. Yeni yerleşimin tercihinde ekranın daha iyi takip edilmesi öncelikli neden olurken kullanılan fiziksel düğmeler menüler arası geçişleri ve sürüş halinde sistemi kullanmayı kolaylaştırıyor. Yeni premium deri döşemeyle birlikte koltuk havalandırma özelliği de sunulurken kokpitte yeni siyah ahşap ve titanyum görünümlü kaplama seçenekleri de var.

DONANIM

Toyota Safety Sense adı verilen güvenlik teknolojilerinin en güncel halinin kullanıldığı makyajlı Toyota Camry’de artık güncellenmiş bir çarpışma önleme sistemi, acil yönlendirme asistanı ve kavşak dönüş asistanı var.

MOTOR

Motor kaputunun altındaki hibrit sistemde bir değişiklik yapmayan Toyota, makyajlı Camry’de 2,5 lt’lik 4 silindirli benzinli motor ve 88 kW’lik elektrikli motoru kullanmayı sürdürüyor. 218 HP gücündeki hibrit sistemin ortalama benzin tüketimi 4,3 lt/100 km.