Skoda Superb Combi’nin crossover versiyonu Scout, Türkiye’de satışa sunuldu. İlk kez Scout versiyonuyla Türkiye’de satışa sunulan Superb Combi, 1.5 TSI ACT 150 PS benzinli motor ve 7 ileri DSG otomatik şanzımanla önden çekişli olarak ithal ediliyor.

Bozuk Yol Paketi’ne sahip olan Superb Combi Scout iç ve dış tasarımıyla standart modelden ayrılıyor. Superb Combi Scout, standart modele göre yerden 15 mm daha fazla sürüş yüksekliğine sahip. 165 mm yerden yüksekliğe sahip aracın kendine has tasarım unsurları arasında gümüş rengi ön ve arka tampon koruyucuları, siyah plastik çamurluk kaplamaları, siyah eşikler, alüminyum görünümlü ayna kapakları, krom çerçeveli ön panjur ve 18 inç jantlar gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca tavan rayları ve cam çerçeveleri de krom kaplamalarıyla dikkat çekiyor.

4.862 mm uzunluğa, 1.864 mm genişliğe, 1.511 mm yüksekliğe ve 2.841 mm aks mesafesine sahip olan Superb Combi Scout’un 630 litrelik bagaj hacmi arka koltuklar katlandığındaysa 1.920 litreye çıkıyor.

Superb Combi Scout, 150 HP güç üreten 1,5 litrelik TSI benzinli ünite ile 0-100 km/s hızlanmasını 9,3 saniyede tamamlıyor ve 214 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Superb Combi Scout, Türkiye’de modele özel Lav Mavisi, Graphite Gri, Tangerine Turuncu gibi seçeneklerle birlikte toplam 10 adet renk seçeneği ile birlikte tercih edilebilecek.

Önceki İçerikYeni Renault Trafic Türkiye’de
Sonraki İçerikİkinci Rolls-Royce Boat Tail Hazır