Geçtiğimiz yıl “Pebble Beach Collection 2019” ile cesur renk tercihleri kullanmaktan çekinmediğini gösteren Rolls-Royce, 2020 bitmeden yine renklerle oynuyor ve karşımıza bu kez sınırlı sayıda üretilecek olan Neon Nights versiyonlarını çıkartıyor.

Dawn, Wraith ve Cullinan modellerinin Black Badge donanımlarında sunulan cesur kombinasyonlarda egzotik bitkiler ve hayvanlardan ilham alınmış.

Lime Rock Green isimli rengi taşıyan Wraith Black Badge’de kullanılan tonda Avustralya’da yaşayan yeşil ağaç kurbağasına gönderme yapılıyor. Scivaro Grey derinin kullanıldığı iç mekanda dikişler kaplamalarda karoserin Lime Rock Green rengi tercih edilmiş.

Eagle Rock Red olarak adlandırılan göz alıcı kırmızı renkteki Dawn Black Badge’de kullanılan renkteyse ilham kaynağı Hawaii’ye has bir ağaç olan ‘Ōhi‘a lehua‘nın çiçekleri olmuş. Otomobilin iç mekanındaki deri Selby Grey olarak adlandırılan bir griyken kontrast olarak yine karoserin Eagle Rock Red’i tercih edilmiş.

Üçlemenin en büyüğü Cullinan’da gördüğümüz Mirabeau Blue isimli mavi karoser renginin ilham kaynağı Orta ve Güney Amerika’da yaşayan egzotik bir kelebek türü olan Rhetus periander‘in kanatları olmuş. Arctic White isimli beyaz iç mekanda kontrast olarak Wraith’in Lime Rock Green rengi seçilmiş.

Önceki İçerikPorsche Taycan: Driftte Rekortmen
Sonraki İçerikNissan Note: Üçüncü Nesil Hazır