Justin Bieber ergenlik döneminde adım attığı müzik ve şov dünyasında artık 27 yaşında ve tecrübeli bir popstar olarak kariyerini sürdürürken, ehliyetini aldığı günden bu yana otomobillere olan ilgisiyle de dikkat çekiyor. Kaliforniyalı ünlü araç kişiselleştirme şirketi West Coast Customs ile 10 yılı aşkın süredir içli dışlı olan Kanadalı şarkıcı, özel tasarımlı Rolls-Royce Wraith ile yine ilgi odağı olmayı başardı.

Rolls-Royce’un 2016 yılında tanıttığı 103EX Vision Next 100 konseptinden ilham alındığını özellikle kapalı ön ve arka tekerlek yuvalarıyla belli eden bu “custom” Rolls-Royce Wraith’te kapıların ön ve arka kısımlarındaki konturlar, üçgen stoplar ve çıkıntılı bagaj kapağı da yine konsepte selam çakıyor.

İç mekanı görüntülenmeyen otomobilin kapıları standart Wraith’te olduğu gibi sürüş yönünün tersine doğru açılırken kokpitte ne tür değişiklikler yapıldığını bilmiyoruz. Ancak koltukların ve kapı içlerinin standart Wraith ile aynı olduğunu söylemek mümkün. Ön tekerleklerin sağ-sol dönüşleri için gerekli olan boşluğu elde etmek için otomobilin ön bölümü ciddi anlamda genişletilirken kapatılan tekerlek yuvalarına yolu aydınlatan LED’ler de eklenmiş. Motor kaputunun altında elektrikli bir güç ünitesinin yattığına dair dedikodular otomobili daha önce hareket halinde görüntüleyen magazin muhabirlerinin “motor sesi olduğuna” dair bildirimleri sonrasında ortadan kalkarken Wraith’te görev yapan 6,6 lt’lik çift turbo V12, standart haliyle 632 HP güç ve 800 Nm tork üretiyor.