Sürüş Keyfi

Range Rover Evoque: Plug-in Hybrid Türkiye’de

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Land Rover’ın premium kompakt SUV’u Yeni Range Rover Evoque, Plug-in Hybrid versiyonuyla Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu. Yeni Range Rover Evoque Plug-in Hybrid, 300 HP güç sunarken, 100 kilometrede WLTP verilerine 1.4 litrelik ortalama yakıt tüketim değerine sahip. Gücünü dört tekerleğe birden ileten 1.5 litrelik Plug-In Hybrid motor, hybrid Range Rover Evoque’u 6.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor. WLTP verilerine göre saeece elektrikle 66 kilometre gidebilen Yeni Range Rover Evoque Plug-in Hybrid’in pilleri 32kW DC şarj ünitesi ile 0’dan %80 doluluk oranına 30 dakikada ulaşıyor.

3 Farklı Sürüş Modu

Yeni Range Rover Evoque Plug-in Hybrid üç farklı sürüş moduyla ihtiyaç duyulan karakteri sunuyor. ‘Hybrid’ modunda elektrik motorundan ve benzinli motordan gelen güç, otomatik olarak birleştirilirken, motorun çalışma prensibi sürüş koşullarına ve bataryada kalan şarja uyumlu hale geliyor. Sessiz ve emisyonsuz sürüş isteyenler ise tamamen elektrikle yol alınabilen ‘EV’ modu tercih edebiliyor. ‘Save’ modunda ise Yeni Range Rover Evoque Plug-in Hybrid, akünün şarjını çok fazla tüketmeyerek içten yanmalı motora ana güç kaynağı olarak öncelik veriyor.

Yeni Range Rover Evoque, plug-in hybrid teknolojisini barındıracak şekilde tasarlanan Land Rover’ın Premium Transverse Mimarisi kullanılarak üretildi. Premium Transverse Mimarisi sayesinde bataryalar, iç mekandan ödün vermeden kabin tabanının altında akıllıca saklanabiliyor.

Arka koltukların altına yerleştirilen ve içten yanmalı motoru destekleyen 15 kWh kapasiteli lityum iyon batarya, 12’li 50Ah modül halinde düzenlenen 84 prizmatik hücreden oluşuyor. 6 mm kalınlığındaki çelik alt koruma sayesinde Yeni Range Rover Evoque Plug-In Hybrid, arazi ile başa çıkabilirken, bataryasını da gelecek darbelerden korumuş oluyor.

Yeni Range Rover Evoque, SE donanım paketinden itibaren ClearSight dikiz aynası sunuyor. Dikiz aynasının tek bir hareketle yüksek çözünürlüklü ekran haline gelmesini sağlayan sistem, 50 derecelik açı ile hem daha geniş bir görüş alanı hem de daha yüksek bir çözünürlük sunuyor.

Yeni Range Rover Evoque, Terrain Response özelliğiyle 30,6°’lik ayrılma açısı sağlarken araçta standart olarak bulunan Yokuş İniş Kontrolü, Düşük Çekişte Kalkış gibi özelliklerle sınıfında fark yaratıyor.

Yeni Range Rover Evoque’da akıllı telefon entegrasyonu için Apple CarPlay özelliğine sahip 10 inç dokunmatik Touch Pro Duo ekranı standart olarak sunuluyor.

Yeni Range Rover Evoque Plug-In Hybrid’de standart olarak sunulan Hava Kalite Sensörü ve Hava İyonizer Teknolojisi zararlı partikülleri tespit ederek, iç mekandaki hava kalitesinin bozulmasını önlüyor.

Kazaları Azaltmak İçin Üst Düzey Güvenlik

Land Rover’ın yeni Premium Transverse Yeni Range Rover Evoque, Acil Fren Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Sürücü Yorgunluk Takip Monitörü gibi sistemlere standart olarak yer vererek trafik kazalarının azaltılmasına yardımcı oluyor.

Exit mobile version