Opel’in amiral gemisi Insignia makyajlı haliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yenilenen Opel Insignia; daha keskin ve daha dinamik görünümünün yanı sıra, 168 LED hücresine sahip yenilikçi IntelliLux LED® piksel farları, yüzde18’e kadar daha düşük yakıt tüketimiyle daha verimli yeni motorları,  yeni dijital geri görüş kamerası ve arka çapraz trafik uyarısı gibi birçok gelişmiş teknolojiyi bünyesinde barındıran bir otomobil.

Görsel anlamda çok büyük değişiklikler olmasa da yenilenen farlar ve ön ızgara ile birlikte otomobilin daha modern göründüğü de bir gerçek. Arkadaki yenilik Insignia’nın yüzüne göre çok daha kısıtlı ve tamponla sınırlı. İç mekanda dekor değişiklikleri ve yeni nesil multimedya sistemi dışında bir fark yok.

Insignia’da sunulan 1,5 lt’lik 3 silindirli dizel motor bir önceki versiyona göre 50 kg daha hafif. 122 HP güç ve 285 Nm tork değerleri sunan dizel, 8 kademeli otomatik şanzımanla işbirliği yaparken bu motorla birlikte Insignia’nın ortalama yakıt tüketimi 4,3 lt/100 km ve maksimum hızı da 200 km/s. GSi versiyonundaki 2,0 litre hacimli benzinli motor ise 230 HP güç ve 350 Nm tork üretiyor.  Bu motor aynı zamanda silindir kapatma özelliğine sahip ilk Opel güç ünitesi olmasıyla dikkat çekiyor. Yüksek güç gereksinimine gerek olmayan durumlarda değişken eksantrik mili kontrolü, iki silindiri devre dışı bırakarak yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. 4 tekerlekten çekişli GSi’ın 0-100 km/s süresi 7,4 saniye.

Yeni Insignia beş donanım seviyesiyle satışa sunuluyor. Baz versiyon Edition donanımına 490.900 TL’den sahip olunabiliyor. Elegance donanımına 531.400TL’den, Ultimate donanımına ise 562.900TL’den sahip olunabiliyor. Yeni Insignia’nın sportif karakterli sürücülere hitap eden Exclusive donanım seviyesi 573.900TL’den satışa sunuluyor. Ailenin en güçlü  ve sportif üyesi GSi versiyonuna ise 999.400TL’den sahip olunabiliyor.