Nissan’ın küçük sınıftaki MPV’si, ilk etapta Japonya pazarı için tanıtılan üçüncü neslinde daha fazla hatchback hissi veren bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Yeni Nissan Note, 4045 mm’lik uzunluğuyla yerini aldığı ikinci nesilden 55 mm daha kısa ve 1505 mm’lik yüksekliği de daha az. Selefiyle karşılaştırıldığında yepyeni bir tarzı yansıtan otomobilin çok daha ciddi ve keskin bir tasarıma kavuştuğunu söylemek mümkün. İlk iki nesilde tek parça ve dikey stoplar tercih eden Nissan, yeni Note için iki parçalı yatay stoplarda karar kılmış. Eğimli tavanıyla dikkat çeken yeni Nissan Note’un tekerlek yuvaları da ciddi biçimde vurgulanmış.

İç mekanda dijitalleşmeyi hayata geçiren Nissan, gösterge tablosunu ve multimedya kontrol ekranını yan yana konumlandırarak geniş ekran efekti elde etmiş. Ön koltukların ortasından kokpite uzanan orta konsol vites kumandasına ev sahipliği yaparken altındaki geniş bir eşya bölümü var.

Nissan’ın Japonya sitesinden Google Translate çevirisiyle incelediğimiz yeni Nissan Note’ta e-POWER adı verilen hibrit sistem görev yapıyor. 1,2 lt’lik 3 silindirli benzinli motor jeneratör görevini üstlenip elektrikli motorun ihtiyaç duyduğu enerjiyi depolayan bataryaları besliyor.