McLaren’in Ultimate Series çatısı altında sunduğu hiperspor otomobilleri ilk model olan P1’den bu yana türlerinin en özelleri arasında yer alıyor. P1 ile başlayan macera Senna, Speedtail, Elva ve GT ile çeşitlendi. McLaren’in bir sonraki “ultimate” otomobili muhtemelen Sabre adını alacak. Pek çok ülkede bu ismi tescil eden İngilizler aynı zamanda yeni bir modelin de patent çizimlerini ilgili kurumlara göndermiş durumda.

Otomobilin patent çizimlerinde görüldüğü kadarıyla karşımızda aerodinamik eklentilerin bolca kullanıldığı bir hipersporcu olacak. Tamponlar, kapılar, marşpiyeller, çamurluklar, kısacası müstakbel McLaren Sabre’da her noktada kıvrımlar ve hava yönlendirme elemanlarına yer verilecek. Ön camın altındaki ızgaralar otomobilin burnundan yükselen havayı tavandan arkadaki devasa spoylere uzanan “yüzgece” doğru yönlendiriyor. Badem şekilli farlar ve iki parçalı yan camlar McLaren Senna’yı hatırlatan detaylar arasında yer alırken kanat kapılar aynı zamanda tavanı kapsıyor.

Teknik detayları henüz açıklanmayan McLaren’in yeni bombasında 4,0 lt’lik çift turbo V8’e eşlik eden iki elektrikli motorla birlikte 1150 HP güç üreteceği iddia edilirken benzinli motor arka tekerlekleri, ön akstaki elektrikli motor çiftiyse ön tekerlekleri hareket ettirecek.

4×4 aktarmaya sahip olacak olan McLaren Sabre’ın çok küçük bir seri halinde üretilmesi kesin ancak üretim adedi kesinleşmiş olmasa da 15’ten fazla otomobilin üretilmesi beklenmiyor. McLaren tarihinin en güçlüsü olacak olan Sabre’ın satış fiyatının vergiler hariç 3,3 milyon dolar civarında olacağı konuşuluyor.