Land Rover Discovery İngiliz markanın son dönemdeki yeniliklerine uyum sağlayacak bir biçimde küçük bir makyaj operasyonu geçirdi. Otomobilin dış tasarımında ön ızgaranın ve gündüz farlarının tasarımındaki yenilikler modele Range Rover Velar’ı hatırlatan bir yüz ifadesi kazandırırken arka bölümde de stopların deseni değiştirilip bagaj kapağına siyah zemin eklenmiş.

İç mekanda tüketici geri bildirimlerini dikkate alan Land Rover, ikinci koltuk sırasında artık daha konforlu bir yapı sunulduğunu açıklarken bu bölümdeki klima kumandası ve havalandırma çıkışları da değiştirilmiş. İlk kez yeni Land Rover Defender’da karşımıza çıkan yeni nesil multimedya sistemi 11,4 inçlik büyük bir ekranla makyajlı Discovery’de de kullanılıyor. Yenilenen direksiyon simidi de yine yeni Defender tarzını yansıtırken dijital gösterge tablosu yeni grafiklere sahip. Son dönemde dairesel vites kumandasını terk eden Land Rover bu tercihini makyajlı Discovery’de de sürdürürken daha geleneksel bir kumandaya geçiş yapmış. Bununla birlikte makyajdan önce pek çok buton ve şalterin yer aldığı vites konsolu artık daha sadece ve az kumanda elemanına sahip.

Motor seçeneklerinde 2,0 lt’lik 4 silindirli dizele artık yer verilmediği görülürken yeni baz seçenek 300 HP güç üreten 2,0 lt’lik 4 silindirli benzinli ünite olacak. Dizel isteyenler için 3,0 lt’lik sıralı 6 silindirli motor 250 ve 300 HP’lik versiyonlara sahip. Şimdilik Discovery’deki en güçlü seçenek 360 HP güç üreten 3,0 lt’lik sıralı 6 silindirli benzinli ünite. Bu arada 6 silindirli versiyonların tamamı hafif hibrit destekli.