Jeep’in kompakt SUV’u Compass, 2021 başında plug-in hybrid versiyonu da içeren küçük bir güncelleme geçirdikten sonra bu kez özellikle kokpiti etkileyen daha kapsamlı bir makyajla karşımızda.

Çin’de tanıtılan makyalı Jeep Compass, daha ince farları ve yenilenen yedi sütunlu geleneksel Jeep ızgarasıyla kendini belli ederken yeni tampon da yeni bir hava girişine ve sis farlarına ev sahipliği yapıyor. Arazi odaklı Trailhawk versiyonu arazi sürüşü için daha iyi yaklaşma ve uzaklaşma açıları sunmak adına daha açılı ve kendine has tampon tasarımlarına sahip olmayı sürdürüyor. Kırmızı renkle vurgulanan çekme kancaları da yine Trailhawk’a has detaylar arasında yer alıyor. Arka tasarımda tamponda küçük değişiklikler yapılırken makyajın en önemli vurgusu iç mekanda.

Baştan aşağı yenilenen kokpit çok daha modern ve değerli görünüyor. Güncel Compass’ta karmaşık olmasıyla eleştirilen kokpit, makyajla birlikte oldukça minimalist bir tarza bürünmüş. Daha önce kokpite gömülü olan multimedya ekranı artık kokpitin üstünde tablet yapılı bir hale gelmiş. Vites konsolu da yükselirken bu sayede sürücü ve ön yolcu birbirinden daha net bir biçimde ayrılmış. Yeni direksiyon simidi de öncüsüne göre daha minimalist bir Jeep logosuna ev sahipliği yapıyor.

Çin pazarındaki başlangıç motor seçeneğini 1,3 lt’lik benzinli motor, çift kavramalı otomatik şanzıman ve önden çekişle oluştururken 1,4 lt’lik benzinli ve plug-in hybrid seçenekler de mevcut. Otomobilin Türkiye pazarında ne zaman satışa sunulacağı henüz kesinleşmiş değil ama Avrupa satışlarının 2021’in ikinci çeyreğinde başlaması bekleniyor.