Hyundai’nin i30 N ve Veloster N ile başlayıp sonrasında i20 N ile devam eden performans atağının dördüncü basamağı küçük SUV’u Kona olacak.

Bu yaz yollara çıkması beklenen Hyundai Kona N’de i30 N ve i20 N’den tanıdığımız 1,6 lt’lik motor yerine ABD’de daha popüler olan Veloster N’in 2,0 lt’lik motoru görev yapacak.

280 HP güç ve 392Nm tork değerleri sunan motor 8 kademeli çift kavramalı DCT şanzıman ile işbirliği yapıyor. Beklenenin ve tahmin edilenin aksine 4×4 aktarmaya sahip olmayan, önden çekişli Hyundai Kona N’in 0-100 km/s süresi 5,2 saniye civarında olacak. Hyundai, Kona N’de 4×4 yerine önden çekiş tercih edilmesinde, hem ağırlık ve maliyet anlamında sunduğu avantajların hem de önden çekişli sürüş karakterinin sunulabilmesinin en önemli belirleyici faktörler olduğunu açıklıyor.

Standart Kona’ya göre 20 mm alçak olan karoserde standart modele göre daha agresif tamponlar ve spoylere entegre üçgen fren lambası dikkat çekiyor.

Mini Countryman JCW, Audi SQ2 ve VW T-ROC R gibi modellerle rekabet edecek olan yeni Hyundai Kona N’in yürüyen aksam ayarlarının büyük kısmı Nürburgring’te gerçekleştirildi.

Hyundai Kona N’in resmi tanıtım videosu oldukça etkileyici bir egzoz sesi olacağını gösteriyor.

Önceki İçerikCOTY: Yılın Otomobili İçin Finalistler Belli Oldu
Sonraki İçerikSony: Vision-S Yol Testleri Başladı