Sürüş Keyfi

Hyundai Kona Electric: Daha Modern

Hyundai, küçük SUV sınıfındaki temsilcisi Kona’yı geçtiğimiz günlerde detaylı bir şekilde güncellemişti. İçten yanmalı motora sahip versiyonları kapsayan bu makyajda şimdi de sırayı elektrikli versiyon Kona Electric alıyor.

Yeni farlar ve tampon tasarımıyla kardeşlerini hatırlatan Kona Electric’te klasik bir ön ızgara kullanılmazken, plastik kaplı bu bölümün sol tarafında şarj yuvası yer alıyor. Arka tasarımda stoplar içten yanmalı motora sahip kardeşlerle aynı tasarıma sahipken bagaj kapağındaki “electric” logosu ve egzozsuz tampon fark yaratıyor. Yeni tamponlarla birlikte otomobilin uzunluğu 40 mm artmış.

Makyaj öncesinde, benzinli ve dizel Konalardan farklı bir orta konsola sahip olan Kona Electric, bu özelliğini sürdürüyor. Yeni 10,25 inçlik dijital göstergeler ve multimedya ekranı kokpitteki en büyük yenilikleri oluştururken yeni ambiyans ışığı da makyajın getirileri arasında yer alıyor.

İki farklı motor-batarya kombinasyonu ile sunulan Hyundai Kona Electric’te görev yapan ikililerin kapasiteleri şöyle: 136 HP gücündeki baz versiyona 39,2 kWh kapasiteli bir batarya eşlik ederken 0-100 km/s hızlanması 9,9 saniye, maksimum hızı 155 km/s ve vaat edilen sürüş menzili de WLTP’ye göre 305 km. Kona Electric’in 204 HP’lik versiyonunda 0-100 km/s süresi 7,9 saniye, maksimum hız 167 km/s ve 64 kWh kapasiteli batarya ile birlikte maksimum menzil WLTP’ye göre 484 km.

Exit mobile version