Hyundai’nin geçtiğimiz hafta Türkiye’de satışa sunduğu yeni i20 modelinin en güçlü versiyonu olan i20 N de tanıtıldı. Standart versiyonlar gibi İzmit’te üretilecek olan i20 N’deki 1,6 lt’lik benzinli turbo motor 204 HP gücünde ve 275 Nm maksimum tork üretiyor. 6 ileri manuel şanzımanla donatılan yeni Hyundai i20 N 0-100 km/s için 6,7 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Küçük sınıfın yeni sporcusu 230 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Sportif tasarımıyla dikkat çeken yeni Hyundai i20 N’in ön ve arka tamponları standart versiyonlardan ayrılıyor. Marşpiyeller, tavan spoyleri ve jantlar da yine performansa işaret eden özel tasarım detayları arasında yer alıyor.

1190 kg ağırlığındaki Hyundai i20 N’in bu değeri WRC’de mücadele eden yarış otomobili i20 Coupe WRC ile aynı. Önden çekişli küçük sporcunun yol tutuş özelliklerini iyileştirmek için 12 noktada güçlendirilmiş şasi, özel süspansiyon ve fren sistemi gibi önlemler alınırken opsiyonel olarak mekanik diferansiyel kilidi de sunuluyor. Bu arada otomobilde kalkış yardımcısı (launch control) standart donanımda.

İç mekanda spor koltuklar ve pedal takımı var. Ayrıca modele özel N tipi direksiyon simidi ve özel grafikli göstergeler de Türkiye’de üretilen en güçlü otomobili kardeşlerinden ayırıyor.

Önceki İçerikFord Kuga: Tescilli Güvenlik
Sonraki İçerikFiat Egea: Makyajlı ve Crossover!