Honda’nın geçtiğimiz hafta ipuçlarını verdiği yeni Civic Sedan, konsept takısını taşısa da seri üretim halini yansıtan haliyle tanıtıldı.

2021 baharında ilk etapta Amerika pazarında satışa sunulacak olan kompakt sedan daha temiz ve ciddi tasarımıyla dikkat çekiyor.

Bir üst sınıftaki ağabeyi Accord’dan da izler sunan yeni Honda Civic Sedan özellikle arka tasarımıyla daha sade ve genel beğeniye daha fazla hitap eden bir tarzı yansıtıyor.

Kokpit tasarımı da otomobilin karoserindeki sade ve şık tarzı yansıtıyor. Düz ve ince bir çizgi üzerinde devam eden havalandırma ızgaraları petek desenli arka planla bütünleşmiş. 9 inçlik multimedya ekranı kokpite gömülü değil ve son dönemin tablet trendini yansıtıyor. Bununla birlikte çizim olarak yayınlanan kokpit görselinde, güncel nesilde olduğu gibi eşya gözü konusunda cömert davranılacağını anlamak mümkün.

Motor seçenekleri henüz açıklanmayan yeni Honda Civic Sedan’da 1,5 lt’lik benzinli ve 2,0 lt’lik hibrit motorlara yer verilmesi bekleniyor. İlerleyen dönemde aileye hatchback ve Type-R gibi versiyonlar da eklenecek.

Güvenlik anlamında sınıfına yeni özellikler kazandıracak olan yeni Honda Civic Sedan’da Honda Sensing çatısı altında toplanan güvenlik donanımları sunulacak. Yeni havayastığı tasarımları ve daha yüksek çarpışma güvenliği sunan Advanced Compatibility Engineering gövde yapısı da bunlar arasında yer alıyor.