Sürüş Keyfi

Genesis GV70: Karizmatik SUV

Hyundai’nin bir model olarak yola başlayan ancak sonrasında markanın lüks kolunu oluşturan bir alt markaya evrilen Genesis, yeni orta sınıf SUV’u GV70 ile Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLC, Porsche Macan ve Volvo XC60 gibi Avrupalı premium modellere özgün bir alternatif olmaya aday.

Markanın son dönemde kendine has tasarım detayları haline gelen ön ve arka aydınlatma elemanlarının tarzı GV70’te de karşımıza çıkarken otomobilin eğimli C sütunu ve arkasındaki üçüncü yan camıyla çok dikkat çekici bir profil elde edilmiş.

İç mekanda kullanılan tasarım hem minimalist hem de lüks. Kullanılan malzemelerin kalitesi fotoğraflardan bile belli olurken yatay yerleşimle hem ferahlık hem de genişlik algısı artmış.

Markanın arkadan itişli platformunun kullanıldığı otomobilde 4 tekerlekten çekişli versiyonlar da var. Motor seçeneklerini sıralı 4 silindirli ve V6 üniteler oluştururken güç yelpazesi benzinlilerde 250 HP ile 380 HP arasında değişecek. Avrupa ve Kore pazarında sunulması beklenen 2,2 lt’lik dizelin de 200 HP civarında olması bekleniyor.

Exit mobile version