En prestijli ve köklü otomobil ödüllerinin başında gelen European Car of the Year (COTY) kısa listesine kalan yedi finalist belli oldu.

1-Citroen C4

Üçüncü neslinde crossover tarzına bürünen kompakt Fransız ayrıca yüzde 100 elektrikli bir versiyona da sahip.

2-Cupra Formentor

Seat’ın uzun yıllardır performans modellerinde kullandığı Cupra ismi artık bağımsız bir marka ve kompakt SUV Formentor da Cupra markasının ilk özgün modeli.

3-Fiat 500

Fiat’ın ve otomobil tarihinin en ikonik modelleri arasında yer alan Fiat 500, en son neslinde yüzde 100 elektrikli olarak karşımıza çıkıyor.

4- Land Rover Defender

İngiliz arazi efsanesi, son neslinde hiç olmadığı kadar modern, lüks ve konforlu bir hale geldi. Plug-in hibrit versiyonu da olan yeni Land Rover Defender’ın iki uzunluk seçeneği var.

5- Skoda Octavia

Kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan Skoda Octavia, yeni neslinde plug-in hibrit de dahil olmak üzere eksiksiz motor yelpazesi ile dikkat çekiyor.

6- Toyota Yaris

Küçük sınıfın önemli ismi Toyota Yaris, tam hibrit motor seçeneği sunmasıyla sınıfında fark yaratırken, GR versiyonu şimdiden kült statüsünde kabul ediliyor.

7- Volkswagen ID.3

Volkswagen’in elektrikli modellerini sunacağı alt markası ID’nin ilk modeli olan hatchback karoserli ID.3, kompakt sınıfta mücadele ediyor.

Önceki İçerikBMW iX3: Türkiye’de Satışa
Sonraki İçerikHyundai Kona N: Bu Yaz Geliyor