BMW M3 Competition Sedan ve BMW M4 Competition Coupe Türkiye’de satışa sunuldu. Sınırlı sayıda kontenjan açılan iki modelden BMW M3 Competition Sedan 2.350.000 TL, BMW M4 Competition Coupe ise 2.400.000 TL’den başlayan fiyatlarla meraklılarını bekliyor.

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupe, 8 kademeli M Steptronic şanzımanla yollarla buluşuyor. Arkadan itiş seçeneği de sunan her iki modelin de kalbinde M TwinPower Turbo teknolojisine sahip yüksek devirli sıralı 6 silindirli motor yer alıyor. 510 HP gücündeki M3 Competition Sedan ve M4 Competition Coupe, 0’dan 100 km/s hıza 3,9 saniyede ve 0’dan 200 km/s hıza ise 12,5 saniyede ulaşıyor.

Adaptif M süspansiyon her iki sporcuda da standart olarak yer alıyor. Yol tutuş performansını artıran diğer özellikler arasında M Servotronic direksiyon ve M Çekiş Kontrolü ile standart olarak tercih edilebilen M Drive Professional paketi bulunuyor. Tamamen yeni M Çekiş Kontrolü ile sürücüler aracın kontrollü bir şekilde kayması için müdahale eşiğini belirleyebiliyor. Önde altı pistonlu kaliperler ve 380 mm diskler ile arkada 370 mm diskleri kavrayan tek pistonlu kaliperler kullanılmış.

BMW M3 Competition Sedan ve M4 Competition Coupe’nin orta konsolundaki yer alan M Modu düğmesini ile mevcut durumuna en uygun sürüş deneyimi yaşamak için ayarlamalar yapılabiliyor. Ayrıca, gösterge paneli ve BMW Head-Up Display’deki ekranların tepki ve özelliklerini de bu düğme ile ayarlamak mümkün oluyor. ROAD ve SPORT modlarının yanı sıra, M Drive Professional özelliğiyle TRACK modu da eklenebiliyor.

BMW M3 Competition Sedan ve Competition Coupe’de BMW Live Cockpit Professional’ın bir parçası olan 12,3 inç gösterge ekranı ve 10,25 inç Kontrol Ekranı ile yüksek çözünürlüklü dijital ekran grubu standart olarak sunuluyor. Tamamen dijital gösterge ekranı ile navigasyon haritası, sürücü destek sistemleri, durum göstergeleri veya çevredeki alanın 3 boyutlu görselleştirmesi için gereken alanı yaratılabiliyor. Ayrıca, 10,25 inç bilgi-eğlence sistemi kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay bağlantılarını da destekliyor.

Her iki modelde de Şehir içi Fren Fonksiyonu, kör nokta uyarılı Şerit Değiştirme Asistanı, aktif yandan çarpışma korumalı Şeritte Tutma Yardımı gibi ileri teknoloji fonksiyonları kapsayan Sürüş Asistanı Professional ile 360 derecelik Çevre Kontrol Sistemi, Park yardımcısı ve Geri Sürüş Asistanını içeren Park Asistanı Plus donanımları standart olarak sunuluyor.

Önceki İçerikRenault Taliant
Sonraki İçerikYeni Volkswagen Golf Geldi