BMW tarihinin ilk elektrikli SUV modeli olan iX3, ön satışla Türkiye pazarındaki yerini aldı.

Kendine has ön ızgarası, mavi gövde eklentileri ve özel tasarımlı jantları ile içten yanmalı motora sahip kardeşlerinden ayrılan iX3, 286 HP güç ve 400 Nm tork değerlerine sahip. 0-100 km/s hızlanması için 6,8 saniyeye ihtiyaç duyan otomobil arkadan itişli.

BMW iX3 tam şarjla WLTP kriterlerine göre 460 kilometre, NEDC kriterlerine göre 520 kilometre menzil sunuyor. Hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşan BMW iX3, 34 dakikada bataryasını yüzde 80 oranında şarj ediyor.

LED Farlar, Otomatik Klima/3-Bölgeli, Isıtmalı Ön Koltuklar, Akustik Koruma, Otomatik Açılır Bagaj Kapağı, Panoramik Cam Tavan, BMW Live Cockpit Professional, Sürüş Asistanı Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Park Asistanı, Harman/Kardon Ses Sistemi ve BMW IconicSounds Electric gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Türkiye’de Nisan ayında müşteri teslimatlarının başlaması planlanan BMW iX3’ün ön sipariş için başlangıç fiyatı 870.000 TL olarak belirlenmiş. Otomobili sipariş edenlere, hızlı şarj imkanı sunan BMW i Wallbox ücretsiz olarak sunulurken, montajı da BMW tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.