Türkiye’de hafif ticari sınıfının en prestijli modelleri arasında yer alan Volkswagen Caddy için yeni neslin fiyatları ve versiyon detayları açıklandı.

Panel Van ve Kombi olmak üzere iki farklı gövde tipiyle satışa sunulan yeni Volkswagen Caddy’nin donanım seviyeleri de yenilenmiş. Baz versiyon Impression ismi ile pazara sunulurken, bir üst versiyonu Life, en üst versiyon Style ve Panel Van versiyonu da Cargo ismi ile satışa sunuluyor.

Yeni Volkswagen Caddy’nin Impression donanımı 224 bin 900 TL’den, Life donanımı 241 bin 900 TL’den, Style donanımı ise 279 bin 900 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla satın alınabiliyor. Caddy’nin Cargo versiyonu ise 172 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yeni VW Caddy ile birlikte ilk kez sunulmaya başlayan Panoramik Cam Tavan opsiyonu lansmana özel olarak 15 bin TL yerine 10 bin TL karşılığında alınabiliyor.

Gösterge paneli ve kontrol elemanları tamamen yenilenen 2021 VW Caddy’de, Cargo ve Impression donanım seviyesinde 6,5 inç, Life ve Style donanımda ise 8,25 inç ekrana sahip multimedya sistemleri standart olarak sunuluyor.

Baz donanımdan başlayarak standart olarak sunulan sürüş destek ve güvenlik sistemleri arasında; Acil Çağrı Sistemi eCall, Şerit Takip Asistanı, Hız Sabitleyici, Elektronik Diferansiyel Kilidi EDL, Elektromekanik park freni ve Auto Hold özelliği, ön, yan ve perde havayastıkları, Elektrikli çocuk kilidi, acil frenleme özellikli ‘Front Assist’,, Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist” yer alıyor.

Yeni VW Caddy’de sunulan, 4 silindirli yeni dizel motor, kendi segmentinde ilk kez kullanılan yeni çift püskürtmeli SCR teknolojisi sayesinde 2021 yılı içinde geçilmesi zorunlu olan Euro 6d-ISC emisyon standartlarını karşılıyor. 2.0 litrelik TDI motor, 122 HP güç ve 320 Nm tork üretiyor. Bir önceki nesilde görev yapan 2,0 lt’lik dizelle karşılaştırıldığında, manuel viteste yaklaşık yüzde 10, DSG otomatik viteste ise yaklaşık yüzde 15 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor.